Araç Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Anasayfa   >   Yol Yardım   >   Araç Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Araç Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Araç Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Araç Arıza Tespiti Nasıl Yapılır ?

Aracınızla yolda giderken beklenmedik bir şekilde aracınızın arızalanması sonucu aracınızda oluşan arızanın nereden kaynaklandığını tespit edebilmeniz için neler yapmanız gerektiğini ankara çekici ekibimiz sizler için hazırladı. Günümüzde yeni / eski neredeyse tüm araç modelleri çeşitli sebeplerle arıza verebilmekte ve sorun çıkarabilmekte. Bu arıza çeşitleri bir çok çeşide ayrılmakla beraber bir çoğu tamamı ile uzmanlık gerektirmektedir. Ancak aşağıdaki maddeler sayesinde aracınızda oluşan arızayı kolayca nokta atışı bir şekilde bulabilirsiniz.

Araç Arıza Çeşitleri

Araç Devrinin Düşmesi

Eğer aracınız seyir halindeyken devir arttıramıyor ise bu sorun yüksek ihtimalle turbonun kapanmasından kaynaklanmaktadır. Aracınızı stop edip 5 dakika bekledikten sonra çalıştırmanız durumunda turbo açılacaktır. Bu durum genellikle hava sirkülasyonundan kaynaklanmakta veya aldığınız yakıtın kalitesine göre değişmektedir.

Egzoz Duman Atması

Genellikle egzozdan duman atma durumu dizel yani mazot ile çalışan araçlarda gözükmektedir. Aracınızın enjeksiyonunda problem olması yüksek ihtimaldir. Bir başka nedende aracınızın yağ yakmasından dolayı egzozdan duman atma durumu oluşabilir.

Araç Hararet Yapması

Bu durum genellikle hemen hemen her araç tipinde yaşanabilmektedir. Aracın hararet yapmasının bir çok nedeni olduğu gibi, yetersiz su, çok fazla vites değişimi, termostat arızası gibi nedenlerdende kaynaklanabilmektedir.

Aracın gaz yememesi

Eğer aracınız seyir halindeyken gaz vermenize rağmen tepki göstermiyor ise muhtemelen aldığınız yakıtın kalitesinden kaynaklanmaktadır. Aldığınız yakıtta bulunan pislikten dolayı aracınzıda bu durum oluşabilir.

Eğer bunların dışında bir sorun var ve tespitinde zorluk yaşıyorsanız ankara çekici firmamızın her daim yanınızda olduğunu unutmayınız.

Yukarı Çık